Weekend dla fanów strategii. Crusader Kings 3 i Company of Heroes 3 do sprawdzenia za darmo

da Copa Betano do Brasil: Zbliża się weekend, więc czas na regularną porcję darmowego grania na Steamie. Oferta obejmuje tym razem dwie interesujące pozycje dla miłośników strategii: Crusader Kings 3 oraz Company of Heroes 3.

da bingo da adição: Wydaje się, że obie produkcje łączy tylko trójka w tytule. Crusader Kings 3 od Paradoxu to przedstawiciel podgatunku „grand strategy”, ale na dużo mniejszą skalę niż choćby w Europie Universalis. To momentami bardziej RPG, ponieważ głównym celem jest budowa sukcesu własnej rodziny szlacheckiej.

Tytuł otrzymał niedawno kolejne rozszerzenie (z legendami) oraz darmową aktualizację (z zarazami). Obecnie na Steamie trwa także 60-procentowa przecena, więc grę można kupić za rozsądne 92,79 złotych. Warto jednak pamiętać, że to tytuł od Paradoxu, więc liczba DLC jest już mniej rozsądna.

Crusader Kings 3 na Steamie

Company of Heroes 3 z lutego 2023 roku zostało przyjęte nieco chłodniej. To już bardziej klasyczna „strategia”, w której dowodzimy jednostkami w czasie rzeczywistym, na polach bitew II wojny światowej.

Tutaj także jest przecena, tym razem 50-procentowa. Sega sprzedała niedawno odpowiedzialne za produkcje studio Relic. Firma obiecała dalsze wspieranie i ulepszanie produkcji, więc można pokazać wsparcie dla zasłużonej firmy, choćby biorąc udział w darmowym weekendzie.

Company of Heroes 3 na Steamie